Vale puu.
Tänaseks päevaks on sajad teadlased üle kogu maailma jõudnud ühisele järeldusele: dieedid ja kaalulangetuse programmid, mis kontrollivad mida ja kui palju süüa, hauguvad vale puu all.
See, mis meie taldrikule ja sealt suhu jõuab, on juba tagajärg. Liigne söömine, näksimine, emotsionaalne söömine ja isudele järgi andmine on kõik juba millegi tagajärg.
Selleks, et tegeleda põhjusega, on vaja selgeks teha, mis see põhjus siis tegelikult on. Mis on see, mis paneb meid haarama kurvastuse korral maiustuse järgi? Mis on see, mis paneb meid sööma teist portsu ka siis, kui me teame, et see meie kehakaalule halb on?
Kaal on peas kinni.
Põhjus on meie peas. See, mis toimub peas, mõjutab seda, mis on meie taldrikul. Järjest rohkem ja rohkem tõendeid on selle kohta, et kaalulangetuse õnnestumise võti asub just nimelt selles, mida ja kuidas me mõtleme. Milliseid emotsioone me tunneme. Milliseid harjumusi me järgime ja kuidas me reageerime meid ümbritsevale stressile.
Söömine on toimetuleku viis.
Liigset või sobimatut söömist ei saa lihtsalt niisama lõpetada. Paljudele ülekaalulistele inimestele on söömine muutunud abivahendiks. Mooduseks, kuidas tulla toime stressiga. Kuidas saada üle masendusest. Toit on midagi, mis aitab reguleerida emotsioone ja tunda ennast kasvõi natukene paremini.
Seega on söömine meie jaoks sageli ainuke viis, kuidas rasketel või pingelistel perioodidel hakkama saada. Mis juhtub, kui me selle päevapealt lõpetame?
Me vajame uusi oskuseid.
Kui me soovime loobuda söömisest kui toimetuleku viisist, siis on meil vaja söömine asendada millegi muuga. Ja mitte lihtsalt niisama kudumise või ristsõnade lahendamisega, vaid millegagi, mis aitab hakkama saada probleemidega, mille vastu oli siiani kringlitükist või õhtusest söömisest abi olnud.
Meil on vaja õppida toimetulekuoskuseid. Meil on vaja õppida uusi viise, kuidas stressi ja probleemidega toime tulla, ja me ei saa toiduga lohutamist või söögiga emotsioonide parandamist lihtsalt niisama ära jätta, sest nii kukuksime me kuhjuvate probleemide all lihtsalt kokku.
Lahendus?
Seega ei ole võimalik kunstlikult ja toore tahtejõuga oma senist söömist pikaks ajaks alla suruda, nagu peab seda tegema dieetide või toitumiskavadega. Varem või hiljem juhtub tagasilöök ja kõik algab taas algusest. Sa oled ju ise seda korduvalt tundnud?
Ainus viis, kuidas püsivalt kaalust alla võtta, on õppida oma stressi ja pingeid maandama tervislikumal ja efektiivsemal moel kui söömine. On vaja õppida uusi toimetulekumehhanisme.
Kahjuks ei ole paljudel meist õrna aimugi, mis need olla võiks. Diet Skills on keskkond, kus me koos õpime just seda. Igaüks saab just oma ootustele ja vajadustele tuginedes kujundada uued ja tervislikumad viisid, kuidas stressi ja pingega toime tulla. Kuidas vältida õhtust söömist või kontrollimatut söömahoogu.