Et teie kaalulangetuse eesmärgid kunagi täituda saaks, on vaja esmalt selgeks saada mängureeglid. Kuidas kaalulangetuse mehhanismid organismis toimuvad. On vähe teemasid, mille ümber tiirleks rohkem vastukäivat infot kui toitumise ja kaalulangetuse ümber. Mida süüa, kuidas süüa, millal süüa. Mida kindlasti vältida ja nii edasi. Mängides valede reeglitega, ei saa mäng sujuda. Tulemused ei tule ja motivatsioon kukub.
Et teie kaalulangetuse teekond ei jääks valede uskumuste ja ootuste taha, on vaja vaadata üle, millised on levinumad eksiarvamused ja müüdid.
Siin on üks lühike nimekiri enim levinud kaalulangetusega seotud müütidest:
1. Kalorid on mõttetud, need ei näita midagi ja nendest pole kasu.
2. Ma olen ülekaaluline sest mul on aeglane ainevahetus.
3. Ma olen ülekaaluline, sest mul on halvad geenid.
4. Igaühel on oma ettenähtud kehakaal, kus keha tahab olla.
5. Minu ainevahetus on katki läinud.
6. Kui kaal ei lange, tuleb rohkem süüa.
7. Mis kiirelt läinud tuleb ka kiiresti tagasi.
Need on ainult mõned enim levinud müütidest. On veel kümneid erinevaid müüte, mis on täpselt sama suured takistused. Peatume kahel suurimal grupil.
Ebaõnnestumisega seotud müüdid.
Ebaõnnestumisega seotud müüdid on müüdid, mis on saanud alguse kellegi ebaõnnestunud kaalulangetusest ja sellele seletuse otsimisest. Ei ole sugugi harv, et me ostame paljukiidetud programmi, järgime seda piinliku täpsusega ja oleme programmi lõppedes sunnitud tõdema, et kasu pole olnud mitte mingisugust. See ongi ebaõnnestumisega seotud müütide sünnihetk. Kui teised õnnestuvad ja mina ei õnnestu, siis peab ju mul midagi viga olema? Peab olema mingi loogiline selgitus, miks ma ebaõnnestusin.
Ilmselt on mul aeglane ainevahetus. Võib-olla on mu ainevahetus katki. Äkki hoopis geenid – mu vanemad on ju ka ülekaalulised. Me hakkame otsima ja kindlasti ka leiame loogilisena tunduva seletuse, miks see dieet või programm ei töötanud.
Teadmatusega seotud müüdid.
Samuti on olemas ka teadmatusest tulenevad müüdid. Need on müüdid, mis kanduvad edasi põlvest põlve ja reeglina heatahtlike abistajate kaudu. „Peale kella kuute ei tohi süüa“, „Kartulit ja liha ei tohi koos süüa“, „Süüa tuleb 6 korda päevas“. Tegemist on müütidega, mis tulenevad kunagi väga levinud uskumustest, mis aga aja jooksul on osutunud ebaõigeks. Sellest hoolimata ei kipu tänu sagedasele kasutamisele ja sügavalt juurdunud veendumustele need müüdid käibest kaduma.
Kuidas vältida müüte?
See on kahjuks keerulisem kui eeldada võiks. Kaalulangetus on suur äri ja sajad ettevõtted loovad iga päev oma turundusosakondades järjest uusi müüte, koos järjest uuemate imerohtudega ülekaalu vastu. Ajakirjad trükivad ägedate pealkirjadega ja suuri muutuseid lubavaid artikleid ning päris teadusel on selle edevuse laada kõrval väga raske oma häält kuuldavaks teha.
Diet Skills on võtnud ette ja uurinud põhjalikult just nimelt teaduse avastusi. Heites kõrvale kõlavad lubadused ja uhked pealkirjad, oleme otsinud kokku ja kontrollinud läbi üle tuhande teadusartikli. Selle tulemusena on Diet Skills platvormil olemas kõige põhjalikum ja müüdivabam artiklite, tekstide ja õpetuste kogum, mis kaalulangetuse kohta saada on.